KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498100
*
nr 1249 8100
Elin Svipdag
(1905-1987), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 39x33
Elin Svipdag, svensk målare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:23:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 09:11:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elin Svipdag
Elin Svipdag, svensk målare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.
Läs mer om Elin Svipdag
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin svipdag olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Elin Svipdag
Elin Svipdag, svensk målare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.
Läs mer om Elin Svipdag
nr 1249 8100
Elin Svipdag
(1905-1987), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 39x33
Elin Svipdag, svensk målare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 09:11:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elin Svipdag
Elin Svipdag, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Kinnared, Halland 1905, död 1987.Läs mer om Elin Svipdag
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin svipdag olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41